Статті

Чому бетон не застигає в бетонозмішувачі?

Якісний товарний бетон, з дотриманням технології та пропорцій виготовлення, належної якості та отриманням необхідних параметрів, здатний виготовити тільки бетонний завод. А дотримання технології виготовлення, транспортування та заливання бетону – гарантія отримання необхідної міцності та довговічності конструкції.

Бетон – це поширений та зручний у застосуванні кам’яний склад неприродного походження, який важко замінити на щось порівнянне за характеристиками під час проведення будівельних робіт. Розчин намертво твердне на поверхні, але чому в механічних апаратах виглядає рідким?

Особливості будівельного матеріалу

Товарний Бетон – штучна суміш, що складається із заповнювачів різного розміру, в’яжучого компонента (цементу, наприклад) та водного розчину. Змішування матеріалів до необхідної консистенції утворює бетон, який застосовується при закладанні фундаментальних основ для зведення будівель, майданчиків, доріжок тощо. Він зручний у роботі, підходить для заливання та вирівнювання великих та малих площ. Розчин твердне, утворюючи тверду поверхню. Великі обсяги суміші кам’яніють терміном до 1 місяця, малогабаритні застигають за 4-5 днів.

Головні компоненти бетону – цемент та вода. Від їх співвідношення залежить марка отриманого матеріалу, через що продукт набуває заданих характеристик і властивостей. Цементна паста доповнюється піском, гравієм або щебенем (для заливання фундаменту, наприклад) будівельними добавками. Сипучі компоненти можуть займати 85% від загального обсягу матеріалу, оскільки утворюють «скелет» суміші.

Добавки у бетоні істотно впливають на його властивості. Вони поділяються на групи залежно від того, які властивості продукту надають:

  • регулюють характер сумішей (роблять будівельну масу пластичною, насиченою киснем або з його відсутністю, впливають на процес утримання вологи, а також на гідрофобність тощо);
  • покращують властивості бетону (змінюють температуру застигання, додають морозостійкість, міцність);
  • надають нові, затребувані характеристики (здатність до самоочищення, відштовхування води);
  • мінералізують матеріал.

Перехід з рідкого стану у твердий

Властивість бетону, у якому він з пастоподібного стану поступово перетворюється на кам’яне, називається полимеризацией. Воно складається із двох процесів.

Схоплювання. Розчин зверху утворює скоринку, він набув заданої форми, маса ретельно заповнила порожнечі, і всередині щільних шарів складу не залишилося повітря. Середній час, який займає процес, не перевищує 6 годин.
Затвердіння. Цемент, з’єднаний із водою, входить у незворотну реакцію і кам’яніє. Процес немає зворотного ходу. Тому розчин не можна використовувати через кілька годин приготування. За цей час гідратація вже відбудеться і якщо ємність не звільнена від бетонної маси, цілком можливо, що вона затверділа в ній. На повне висихання бетону може піти 1-2 місяці.

Що відбувається в бетонозмішувачі?

Раніше зазначені процеси відбуваються і всередині барабана бетономішалки. Постійне перемішування компонентів суміші відстрочують схоплювання, але не можуть зупинити затвердіння, оскільки вода та цемент вже вступили у хімічну реакцію. Через 1,5 години всередині ємності маса втратить пластичність на 30%. Припинити утворення каменю замість розчину допомагають добавки у складі суміші.

Тому так важливо купити бетон із доставкою, термін якої не перевищує одну годину. Досягти цього можна купивши бетон у найближчого бетонного заводу. Працюючи з цементною масою, будівельники заздалегідь узгодять шлях руху бетономішалки до місця будівництва, щоб точно розрахувати час доставки. Майстри мають 4-5 годин з моменту замісу цементної пасти до того, як вона затвердіє. Якщо процес затягується, всередині машини спочатку утворюються грудки, а потім фракції злипаються між собою, і кам’яніє розчин.

Суміш у бетонозмішувачі постійно перемішується і використовується у відведений на цей час. Якщо його упустити, розчин затвердіє. Бетон усередині ємності поступово застигне, тому будівельники ретельно контролюють цей процес.

Baixar Youtube Vanced PC

Особливості Тов "Моноліт бунінвест"

Швидка доставка

Великий автопарк і досвідчені водії - запорука оперативної доставки бетону!

Вигідні ціни

Власний бетонний завод та відсутність посередників дозволяють забезпечувати низькі ціни

100% Якість

Повна сертифікація всіх вироблених видів бетону